15 Temmuz Darbe Teşebbüsü

1
313

1.

Mutad yazımı Fransa’daki terör (!) eylemiyle ilgili olarak yazmayı düşünürken, fırsat kalmadı, Türkiye, tarihinde görülmedik bir biçimde karıştı. 15 Temmuz günü kanlı bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık ve dünyanın gözü üzerimize döndü.

Meğer Fransızlar elçiliğini kendi ülkelerindeki bir terör eylemi için değil, Türkiye’de yapılacak darbe girişimi için boşaltmışlar. Demek Amerikalılar darbe teşebbüsünün yapıldığı günün sabahında elçiliklerini bunun için tahliye etmişler.

Lâfı eğip bükmeden söylemeliyim ki, bu darbe Fetöcülerin gönüllü bir biçimde kendilerini kullandırarak başrolde yerlerini alıp doğrudan Avrupa’lı ve Amerikalıların eliyle gerçekleştirilmiş bir darbedir. Nasılını gördük, niçinini de etkin ve yetkin olanlar elbette araştırıp ortaya çıkaracaklardır.

Fetöcülerle ilgili olarak şunu söylemek lazım:

İhanetin böylesi asla görülmüş değildir. Kendi milletine, kendi sapık dînî duygularını tatmin etmek isteyen ve gönüllü olarak kendisini gavurlara peşkeş çektirmekte hiç bir beis görmeyen bir sapığın peşinden gitmek ve yine kendi milletine kurşun sıkmak, meclisini bombalamak, polisini öldürmek, zavallı ve hiçbir şeyden haberi olmayan düz askerin hayatını söndürmek hangi aklın ve iz’anın kabul edebileceği bir şeydir.

Tarihte beyin yıkama olayları hep olmuştur. Fakat böylesi çapta hiç görülmemiştir. Kendi dini (!) adına için hiç kimse böylesine habis bir işe teşebbüs etmemiştir. Hiç bir din buna izin vermez. Sahtesi bile…

Kendisini Alemin Efendisi diyerek tanrılaştıran ve kendine tapındıran bir adamın peşinden giden herkesin beyni yıkanmış demektir. Aksi takdirde kendi arzularını gerçekleştirmek için Avrupa’nın bu iğrenç oyununa katılmak ve esasen kendinden çok Batı’nın aşağılık emellerine alet olmak akl-ı selimin tasdikleyeceği bir iş değildir.

Darbeciler elbette cezalarını görecektir. Fetöcü habis örgütün hain elemanları da cezalarını çekecek ve belki de yeniden ihdas edilecek idam cezası ile darağaçlarında sallandırılacaklardır. Sallandırılmadırlar da….

Ancak, bu olayı sadece Fetö’cülerin işi sanmak da safdillik olur kanaatindeyim. Bu olayın elbette ki, Arap Baharı ile ilgisi vardır. Irak’la, Suriye ile, PKK Terörüyle ilgisi vardır.

Batı her zaman yaptığı gibi dünya düzenini kendi arkına suyu akıtmak üzere değiştirmek için, kana, katliama müracaat etmiştir ve Türkiye’yi kendilerine uşaklık yapan bir sapığın beyinlerini yıkadığı hempaları üzerinden bu darbeye teşebbüs etmiştir.

Etmiştir de ne olmuştur? Karşılarında topyekûn halkı bulmuşlar ve (şimdilik) tırsmışlardır. Çünkü halkın yanı sıra güçlü bir polis ve asker mukavemeti ile püskürtülmüşlerdir.

Bu püskürtülme Avrupa’nın daha da kudurmasına yol açmış ve daha ilk günden, bundan sonra ne yapacaklarını düşünmeye başlamışlardır.

Düşünsünler bakalım…

 

2.

Milletimiz gerçekten büyük bir millet…

Bu cesur millet bu alçak darbe teşebbüsünde şehit vermiştir. Hayatı pahasına da olsa alçakların karşısında dimdik durmuşlardır. Başkanlarına ve hükümetlerine bağlılıklarını tam olarak göstermişler ve delikanlı bir şekilde darbecilerin karşısında durmuşlardır. Tebrik ediyorum.

Bendeniz Berlin’de yaşıyorum. Darbe girişiminin haberini alır almaz Berlin’de yaşayan vatandaşlarımıza gönderdigim mesaja anında cevap vermişler ve bir saat içerisinde Berlin Büyükelçiliği’nin önünde binlercesi toplanarak tavırlarını koymuşlardır. Aynen Türkiye’nin bütün vilayetlerinde olduğu gibi…

Bu dik duruş elbetteki başkanlarının dik duruşunun bir yankısı olarak tezahür etmiştir.

Bu dik duruş kelimelerin ötesinde bir anam ifade ediyor.

Bütün eksiği ve fazlasıyla dinine ve milletine hâlâ sonuna kadar sahiplendiğinin isbatıdır.

Alçaklara asla pabuç bırakılmayacağının aşikar alametidir.

Tebrikler…

 

Fakat…

Geçmiş olsun demiyorum.

Henüz tehlike geçmiş değildir. Her an herşey olabilir.

Tetikte olmak lazım…

TEILEN
Önceki İçerikLaiklik
Sonraki İçerikAllah’ın lûtfu!

1 YORUM

  1. Hasan bey sizin hizmetlerinizin karşısında insan türklüğünden utanıyor berlinde sizi konuşurken gördüm nasıl kendinizi vatanınız için harap edeceğinize kanaat getirdim rabbim Sizin gibi önderleri liderleri yiit leri doğuran anlardan rabbim razı olsun cennetle müjdelesın

Comments are closed.