158. Kur’an Buluşmasında İbrahim aleyhisselâm’ı okuyoruz

0
274

 

Kur’an Buluşmalarının 158’incisinde İbrahim aleyhisselâm ile ilgili çok önemli ikaz ve irşadları içeren âyetleri okuyoruz. Söz konusu âyetler, Âl-i İmrân sûresinin 65 ve devamındaki âyetler.

UTESAV tarafından her Cumartesi sabah 7:00’den itibaren düzenlenen Kur’an Buluşmalarının bu bölümü, 22 Nisan sabahı gerçekleşecek. Bu haftaki Buluşmanın konusunu teşkil eden âyetler, özellikle Hıristiyan ve Yahudilerin Hz. İbrahim ile ilgili iddialarını bütünüyle reddediyor ve ümmet-i Muhammed’den başka hiçbir topluluğun ve hiçbir kimsenin İbrahim aleyhisselâma mensubiyet iddiasında bulunamayacağını çok açık bir dil ile ifade ediyor.

Sütlüce’deki MÜSİAD Genel Merkezinde sunumlu olarak cereyan eden Kur’ân Buluşmaları UTESAV tarafından organize ediliyor ve Ocak 2013’ten itibaren devam ediyor. Buluşmalar, her Cumartesi sabahı saat 7:00 ile 9:00 arasında cereyan ediyor.

Programımız simit-peynir-çay’dan meydana gelen bir kahvaltı ikramı ile başlıyor, 7:30’dan itibaren de sunum ve onu takiben soru-cevaplarla devam ediyor.

Herkese açık olarak cereyan eden Kur’an Buluşmalarında hanımlar için de yer ayrılmış bulunuyor.

15 Nisan Cumartesi sabahı gerçekleşecek olan bu buluşmaya bizzat katılma imkânı olmayanlar, programı YouTube’un şu adresteki “Erdemli Hayat” kanalından canlı olarak takip edebilecekler:

https://www.youtube.com/channel/UC0Lk_fH45SkCr35I34PsoBw