15 Temmuz Direnişinin Beşinci Yılı

Bu toprakları hala darbe zihniyetiyle yönetmeye kalkışanlar, yok olmaya ve tarihe gömülmeye mahkûmdur.

15 Temmuz Direnişinin Beşinci Yılı

Milletimizin ağır bir ihanetle, vatanımızın hain bir işgal girişimiyle karşı karşıya kalmasının üzerinden tam beş yıl geçti. Dini cemaat kisvesi altında bu vatanın iradesine, bağımsızlığına, dinine, ezanına ve bayrağına prangalar vurulmaya çalışıldı. Yakın tarihimizin en uzun ve en karanlık gecelerinden biri olan 15 Temmuz gecesinde, vatanına sevdalı bir halk tek yumruk olarak darbe girişimlerini sonuçsuz bıraktı. Halkın güçlü iradesi Türkiye’nin seneler öncesine geri döndürülmesine izin vermedi.

Yılarca halkımızın dini duygularını istismar ederek, toplumumuzun en küçük biriminden devletin en üst kademelerine kadar sızan, her türlü kamu malzemesini kullanarak malum darbe girişimini planlayan terör örgütü, 15 Temmuz gecesinde bu milleti geçememiş ve destansı bir direnişle karşılaşmıştı. Bu durum darbeciler tarafından hesaplanamayan bir durumdu; çünkü bu milleti hala darbelerle, sıkıyönetimle dize getirebileceklerini zannetmişlerdi. Fakat iradesini eline almış ve bağımsızlığın tadına varmış bir milletin, vatansız kalmaya ve bağımsızlığının elinden alınmasına asla müsaade etmeyeceği gerçeğini fark edemediler. Unutmamamız gereken bir şey varsa o da bu hain terör örgütünün, gönüllerinde sadece iman gücü ile direnmeye çalışan bir milleti acımasızca katledip kanına girmesidir.

Türkiye, o günden bugüne içeride ve dışarıda çeşitli alandaki saldırılara karşı koymaktadır. Ama saplantılı darbe zihniyetinin hortlamasına 15 Temmuz gecesinde kahramanca karşı koyanlar asla izin vermeyecektir.  

15 Temmuz hain darbe girişimi amasız fakatsız karşısında durmamız gereken bir olgudur. Biz inanıyoruz ki Türkiye’nin basamakları birer birer tırmanmasının önündeki en büyük engellerden biri darbe zihniyetidir. Yıllarca darbelere maruz kalmış ve birçok sıkıntı çekmiş bu halk biliyor ki kendi halkına silah doğrultanlar, millet iradesine de saygı göstermeyecek ve Türkiye’yi darbeler tarihine geri döndürecektir. Bu toprakları hala darbe zihniyetiyle yönetmeye kalkışanlar, yok olmaya ve tarihe gömülmeye mahkûmdur.

Geçtiğimiz yıl aslına döndürülen Ayasofya Camii, bu yıl açılan ve “asla yapılamaz” denen Taksim Camii nasıl bağımsızlığımızın nişanesi ise 15 Temmuz gecesinde darbecilere karşı kazandığımız zafer de o kadar bağımsızlığımızın nişanesidir.

Çok acı bir şekilde tecrübe ettiğimiz 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde şehit olan 251 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize sıhhatli günler diliyor, UTESAV olarak dünyada var olan tüm darbeci zihniyetleri lanetliyoruz.

Mehmet DEVELİOĞLU

UTESAV Mütevelli Heyeti Başkanı

Diğer Haberler

15 Temmuz gazisinden 'ihanetleri unutmayalım' çağrısı


Elazığlı şehit polis babasından 'Unutulursa yeni 15 Temmuzlar olabilir' uyarısı


MÜSİAD'da 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi açıldı.


Şırnak'ta inşaat alanına yuva yapan 'büyük kız kuşu' için çalışma kısmen durduruldu


Kuzey Makedonya'da yüzlerce hafız yetiştiren Molla Mahmud Efendi Aslani vefat etti


İstanbul’un Fethinin 568. Yılı Kutlu Olsun.


Gazze'de Filistinli berber mesleğini enkazın üzerinde icra ediyor


Filistin'e giden gençlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup


New York'taki İsrail Başkonsolosluğu önünde Filistin'e destek protestosu


Adıyamanlı kasap 'askıda et' uygulamasıyla hayırsever ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü kuruyor


ABD'nin Tarihi Soykırım Tarihidir.


Tekirdağ'da leylekler, elektrik direklerine konulan platformlara yuva yapmaya başladı


Meslek lisesinde pişirilen yemekler ihtiyaç sahiplerinin iftar sofralarını lezzetlendiriyor


Elazığlı anneler mutfak masrafından artırdıkları parayla ihtiyaç sahiplerine gıda ulaştırıyor


İDDEF İdlib'deki 610 briket evin açılışını yaptı


İstanbul ‘Sözleşmesi’nden’ ÇIKIŞ!


Kars'ta köylülerin kuşların donmaması için yaptığı mini yuvalar yürekleri ısıttı


Köy çocuklarının 'Meltem ablası' yardım için yollara düşüyor


İdlib'de zor şartlarda yaşayan siviller için acil yardım kampanyası


Görme engelli müezzin yaşam ve eğitim azmiyle gönüllere ışık oluyor