28 Şubat Süreci Yeni Bir Uyanışın Simgesi Oldu

UTESAV Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Develioğlu, "28 Şubat Post Modern Darbesi sadece dönemin hükümetine yapılmış bir darbe değil, milletimizin, değerlerine kısacası bütün bir medeniyetine yapılmış darbedir " dedi.

28 Şubat Süreci Yeni Bir Uyanışın Simgesi Oldu

 

 

UTESAV Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Develioğlu, 28 Şubat Post Modern Darbesi'ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Develioğlu açıklamasında şunları kaydetti:

"Türkiye'nin yakın tarihine kara bir leke olarak geçen "28 Şubat Post Modern Darbesi", ülkemizin en önemli dönüm noktalarından biridir. 28 Şubat, sadece dönemin hükümetine yapılmış bir darbe değil, milletimizin, değerlerine kısacası bütün bir medeniyetine yapılmış darbedir. Milletine yabancılaşmış bir grup asker tarafından organize edilen ve sivillerin eliyle gerçekleştirilen darbe döneminde, özellikle dini hassasiyete sahip kesimler üzerinde büyük baskılar uygulandı. Bu sıkıntılı süreçte, başörtülü öğrencilerimiz üzerinde psikolojik baskıların yapılması, üniversite kapılarında polis zoruyla başlarının açtırılması, kamuoyunda irtica geliyor algısı uyandırılarak büyük bir infial meydana getirilmesi, milletimizin sosyal ve manevi hayatına müdahale edilmesi, muhafazakâr değerlere sahip iş dünyası üzerinde ekonomik yaptırımlar uygulanması gibi birçok zulüm gerçekleştirildi.

28 Şubat süreci, manevi dünyamızın ve inancımızın unutturulmaya çalışıldığı bir dönemde "yeni bir uyanışın" fitilini ateşledi. Bu karanlık dönem, toplumumuzun birbiriyle kenetlenmesini, gözünden perdelerin kalkmasını ve tek doğru etrafında bütünleşmesini sağladı. Bizler de hedef tahtasına konduğumuz bu süreçte, inançlarımızdan zerre miskal taviz vermeden hak bildiğimiz yolda yürümeye devam ettik. MÜSİAD ile birlikte, 28 Şubat sürecine karşı dik duruşumuzu göstermek ve bu zulme "dur" demek için ‘'El ele'' mitinginin organizasyonunda aktif rol aldık. İş ve siyaset dünyasının önde gelen isimleriyle temaslarda bulunarak sürecin suhuletle atlatılması adına gayret gösterdik. Bugün geldiğimiz noktada, bin yıl sürecek denilen 28 Şubat Post Modern Darbesi'nin badirelerini, Allah'ın inayeti ve milletimizin ferasetiyle atlatmış bulunuyoruz. Bundan sonraki süreçte, geçtiğimiz günlerden aldığımız güç ve tecrübeyle ülkemizin düşünce ve fikir hayatına katkı sunmaya devam edeceğiz. Allah bizlere bir daha o günleri yaşatmasın.

 

Diğer Haberler

Kullukta yükselişin adı: Miraç


2. Erdemli İş Adamı Okulu Eğitimleri Sona Erdi


Kur'an'da sosyal adalet anlayışı nasıldır


Erdemli işadamlarına 4 altın öğüt


Zalimin zenginliğine ve yaşantısına aldanma


Kadın ve erkek farklıdır


Kadın ve erkek ne kadar eşit


Tefekkür nedir, ne değildir


Yapmadıkları şeylerle övülmekten hoşlananlar için ağır uyarılar


İlahi ikazlardan payımıza düşenler


Herşeye hazırlıklı olmak ne demek


Kur'anda ölüm gerçeği çok çarpıcı anlatılıyor


Cimriler cennete giremez


Başımıza gelen musibetlerin hikmeti nedir


'Onlardan değil, Benden korkun'


Uhud harbi iş dünyası için mükemmel bir derstir


Şehitler ve münafıklar hakkında çarpıcı tespitler


Oyununuzu gördük ve teslim olmayacağız!


Teslim Olmadık, Olmayacağız!


Berat Kandiliniz Mübarek Olsun