Gönüllüler kurdukları platformla ihtiyaç sahibi yüzlerce öğrenciye ücretsiz özel ders veriyor

İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin öncülüğünde, matematik öğretmeni Akın Günaydın'ın girişimleriyle 9 ay önce kurulan Bambu Gönüllü Eğitim Platformu, 400'ün üzerinde gönüllüyle bine yakın öğrenciye ücretsiz online özel ders veriyor.

Gönüllüler kurdukları platformla ihtiyaç sahibi yüzlerce öğrenciye ücretsiz özel ders veriyor

İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin öncülüğünde, matematik öğretmeni Akın Günaydın'ın girişimleriyle eğitimde fırsat eşitsizliğini kaldırmak misyonuyla 9 ay önce kurulan Bambu Gönüllü Eğitim Platformu, 400'ün üzerinde gönüllüyle bine yakın öğrenciye ücretsiz online özel ders veriyor.

Platform, 15 kişilik koordinasyon ekibiyle 1,5 yıllık hazırlık sürecinin ardından kuruldu ve kısa sürede 400'ün üzerinde gönüllü sayısına ulaştı.

Bine yakın öğrenciye ücretsiz özel ders imkanı sunan platform gönüllüleri, birebir atölyelere ek olarak, psikolojik destek, blog, LGS soru çözümü ve birçok alanda verdikleri eğitimlerle çocukların geleceklerine yön veriyor.

"Çocukların hayallerine dokunmak" en büyük hedefimiz diyen gönüllüler, AA muhabirine platformla ilgili açıklamalarda bulundu.

Platformun kurucularından Günaydın, ilk günden itibaren takım ruhuyla çalıştıklarını söyledi.

Günaydın, sadece özel ders verme amacıyla hareket etmediklerini, özellikle çocukların geleceklerine yön vermek istediklerini belirterek, "4 öğrenciyle başladık. Zamanla giderek büyüdük. Amacımız ders verdiğimiz bir çocuğun hayatını güzelleştirmek. Onlara hayal kurdurmaya çalışıyoruz. Bu her şeyden daha güzel." dedi.

Gönüllülerden Tuğba Uslu, çocukları seçerken çok hassas davrandıklarını, özellikle gelir seviyesi düşük dezavantajlı bölgelerde yaşayanlara ulaşmaya çalıştıklarını söyledi.

"İhtiyacı olmadığına inandığımız çocukları kabul etmiyoruz." diyen Uslu, sosyal medya üzerinden yaptığımız ilanlara başvuralar geliyor ve onları değerlendirerek karar veriyoruz. Eğitimlerden sonra gönüllü olmak isteyen velilerimiz bile oldu." ifadelerini kullandı.

Korona pandemisi sürecinde platforma olan ilginin ve eğitimlerin sayısının arttığını söyleyen gönüllü İpek Meydancı da, "Atölyelerimize veliler de çok ilgi gösterdi. Çok güzel geri dönüşler aldık. Ev içinde aileleri de etkinliklere katmaya çalıştık. Tüm Türkiye'den gönüllülere ve çocuklara ulaştık." diye konuştu.

Gönüllü Özge Kobak, çocuklarla iletişimin zorluklarını göz önünde bulundurarak gönüllüler için de oryantasyon programları düzenlendiğini ve eğitimlerin hepsinin koordinasyon ekibi tarafından tek tek denetlendiğini söyledi.

Ekipten Safa Kaya da koronavirüs döneminde platforma olan ilginin artmasına rağmen 400 gönüllünün koordineli bir şekilde yüzlerce öğrenciye sorunsuz özel ders vermeyi başardığının altını çizdi.

Platform 1-15 Temmuz tarihleri arasında onlarca kurum ve yüzlerce gönüllünün iş birliğiyle düzenleyecekleri yaz festivali atölyelerinde binlerce öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

Diğer Haberler

İHH'nın 'iyilik elçileri' her gece ihtiyaç sahiplerinin kapısını çalıyor


Diyanet İşleri Türk İslam Birliği, İdlib'de ihtiyaç sahipleri için 6 bin konut yapacak


106. Yılında Çanakkale Zaferi


Cuma Hutbesi: "Manevi Huzur İklimine Girerken"


Ordu Valisi Sonel, mektup yazdığı yetim çocukların isteklerini yerine getirip yüzlerine güldürdü


Diyarbakır'da polis ekipleri Kızılay gönülleriyle yardım dağıttı


Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan din görevlilerine pandemi mesajı


Türkiye’den Filistinli mültecilere yardım kampanyası


Adıyaman'da 27 araçlık 'eğitim timi' öğrencilerin yanında


Karz-ı Hasen Vakfı evlenmek isteyen gençlere faizsiz borç desteği veriyor


Cuma Hutbesi: "Engellilik: Cennete Kavuşturan İmtihan"


Cuma Hutbesi: "Mevlid-i Nebi"


Cuma Hutbesi: "Murakabe ve Muhasebe Bilinci"


İTO’dan “Afrika Masumiyet” kitabı


Kovid-19'a karşı 'gezici otobüs market' köy yollarında


Cuma Hutbesi: "Mümin: Hakkın Temsilcisi, Hakikatin Davetçisi"


51 yıldır dinmeyen yara: Minberine sahip çık


Cuma Hutbesi: "Ayasofya: Fethin Nişanesi, Fatih'in Emaneti"


Fedakar baba uğrunda hayatını değiştirdiği engelli çocukları için 31 yıldır emek veriyor


"Müstakim Ol, Emin Ol Her Tasadan!"