Her Şey Hakkında

UTESAV Başkanı İsrafil Kuralay, Kanal A Televizyonu’nda yayınlanan “Her Şey Hakkında” programına konuk oldu.

Her Şey Hakkında

 

UTESAV Başkanı İsrafil Kuralay, Kanal A Televizyonu'nda yayınlanan "Her Şey Hakkında" programına konuk oldu. Cihat Zafer Demirel tarafından hazırlanıp sunulan programda İsrafil Kuralay, "Küresel kriz, aynı zamanda değerler krizi" diyerek yaşamakta olduğumuz küresel bunalımın arka planına dikkat çekti

 

Hayata ve olaylara medeniyet perspektifinden bakan ve değerler odaklı düşünce platformu olan UTESAV, üretilen fikir ve projeleri kamuoyuyla da paylaşıyor.  Bu kapsamdan olmak üzere UTESAV Başkanı İsrafil Kurulay,  Kanal A Televizyonu'nda yayınlanan "Her Şey Hakkında" programına konuk oldu. Cihat Zafer Demirel tarafından hazırlanıp sunulan programda İsrafil Kuralay, "Küresel kriz, aynı zamanda değerler krizi" diyerek yaşamakta olduğumuz küresel bunalımın arka planına dikkat çekti. UTESAV tarafından geliştirilen Erdemli İşadamı Enstitüsü'nün (ERİŞEN) her geçen gün daha da anlamlı hale geldiğini vurgulayan İsrafil Kuralay, Peygamberimiz Hazret-i Muhammed'in (sav) "Bizi aldatan bizden değildir" hadis-i şerifini hatırlattı.

Kültür ekonomisi hakkında da açıklamalarda bulunan İsrafil Kuralay, "Kültür ekonomisi Türkiye'de 35 milyar dolarlık bir büyüklüğe sahip. Kültür ekonomisi başlı başına bir ekonomi olmak yanında bütün sektörleri olumlu etkileyen alan" değerlendirmesini yaptı.

Değerlerden ekonomiye, kültürden kişisel kariyerine kadar ‘Her Şey Hakkında' yöneltilen soruları büyük bin içtenlikle cevaplayan İsrafil Kuralay, "Ticareti düzeltebilirsek hayatı düzeltmiş oluruz" mottosunu hatırlattı.

 

Diğer Haberler

2. Erdemli İş Adamı Okulu Eğitimleri Sona Erdi


Kur'an'da sosyal adalet anlayışı nasıldır


Erdemli işadamlarına 4 altın öğüt


Zalimin zenginliğine ve yaşantısına aldanma


Kadın ve erkek farklıdır


Kadın ve erkek ne kadar eşit


Tefekkür nedir, ne değildir


Yapmadıkları şeylerle övülmekten hoşlananlar için ağır uyarılar


İlahi ikazlardan payımıza düşenler


Herşeye hazırlıklı olmak ne demek


Kur'anda ölüm gerçeği çok çarpıcı anlatılıyor


Cimriler cennete giremez


Başımıza gelen musibetlerin hikmeti nedir


'Onlardan değil, Benden korkun'


Uhud harbi iş dünyası için mükemmel bir derstir


Şehitler ve münafıklar hakkında çarpıcı tespitler


Oyununuzu gördük ve teslim olmayacağız!


Teslim Olmadık, Olmayacağız!


Berat Kandiliniz Mübarek Olsun


Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun