Herşeye hazırlıklı olmak ne demek

Bugünkü Kur'an Buluşmasında Âl-i İmrân sûresinin 186. âyeti okundu. Gündemde, sürekli imtihanın Uhud savaşı sonrası bölümü vardı.

Herşeye hazırlıklı olmak ne demek

Araştırmacı yazar Ümit Şimşek bu hafta MÜSİAD Merkezi'nde cumartesi sabahı Kur'an buluşmalarında ayet ve hadislerle hayata dair bilgilendirme yapıldı .

Muhakkak siz malınız ve canınız hususunda imtihan olunacaksınız; sizden önce kendilerine kitap verilmiş olanlardan ve Allah’a ortak koşanlardan pek çok incitici şeyler işiteceksiniz. Eğer sabreder ve sakınırsanız, işte bu, uğrunda azmedilmeye değer işlerdendir.

Âl-i İmrân, 3:186

 

Uhud harbiyle ilgili âyetlerin arkasından gelen âyetler, “Savaş bitti, ama hayat devam ediyor” mesajını veriyor. Hayat ile beraber, imtihan da devam ediyor. Ve bu imtihan icabı karşılaşmamız mukadder olan olay ve durumları da Kur’ân bize bildiriyor: haberdar olalım, hazırlıksız yakalanmayalım diye.

Yahudi ve Hıristiyanlar ile müşriklerin sürekli olarak mü’minlere dil uzatacak olması, bu gerçeklerden biri. Bunu bize haber veren Kur’ân-ı Kerim, buna karşı nasıl davranmamız gerektiğini de haber veriyor.

UTESAV organizasyonuyla MÜSİAD’ın Sütlüce’deki genel merkezinde gerçekleşmekte olan Kur’an Buluşmalarının 210’uncusunda, bu Cumartesi (17 Kasım) Âl-i İmrân sûresinin 186. âyeti okundu.

Kur’an Buluşmaları, Cumartesi sabahları 7:00’de kılınan sabah namazı ile onu takip eden ve simit-peynir-çaydan meydana gelen bir kahvaltı ikramıyla başlıyor ve 7:30-9:00 arasında sunumlu olarak cereyan ediyor.

Kur’an Buluşmalarında hanımlar için de yer ayrılmış bulunuyor.

Önceki Haber
En parlak galaksi ama komşularını yiyor

Sonraki Haber
Aylaklığın saltanatı: Kafe medeniyeti