MEDENİYETİMİZE VURULMAYA ÇALIŞILAN BİR DARBE: 28 ŞUBAT

28 Şubat, milletimizin son 60 yıldır yaşadığı darbelerin en ağırı ve topluma en çok zarar verenidir. "Post modern darbe" gibi tanımlanmış, yönetimi ele geçirmenin yanı sıra topluma nizam vermenin de adıdır.

MEDENİYETİMİZE VURULMAYA ÇALIŞILAN BİR DARBE: 28 ŞUBAT

Bugün 28 Şubat 2023 Salı. Ülkenin tarihine kara bir leke olarak geçen post modern darbe üzerinden tam 27 yıl geçti. Bu darbe ile halkın oyları ile göreve gelen, vatanına gönülden bağlı olan yöneticileri yönetimden uzaklaştırarak halkın iradesini hiçe sayıp "bin yıllık" vesayete mahkûm etmek istenilmiştir. 


28 Şubat, milletimizin son 60 yıldır yaşadığı darbelerin en ağırı ve topluma en çok zarar verenidir. "Post modern darbe" gibi tanımlanmış, yönetimi ele geçirmenin yanı sıra topluma nizam vermenin de adıdır. Dokuz saate yakın süren 28 Şubat Milli Güvenlik Kurulu toplantısında insanların hak ve özgürlükleri aleyhinde kararlar alınmış, "irtica geliyor" bahanesiyle demokrasiye balans ayarı verilmek istenilmiştir. Askeri baskının yanında medya baskısı ile beraber Erbakan hükümeti maalesef istifa etmek zorunda kalmıştır.


28 Şubat milletin tarihine, kültürüne, zihniyetine yapılan bir soykırımdır. Gerçekten çok ağır bir darbedir. Bin yıl sürecek denen bu darbe sadece askeri alanla sınırlı kalmamıştır. Üniversitelerde ikna odaları kurularak başörtülü öğrencilere türlü baskılar yapılmıştır. Başörtülü öğrencilerin üniversiteye girişleri yasaklanarak okul kapıları yüzlerine kapatılmıştır. Zorunlu eğitim uygulaması getirilerek Kur'an kursları ve imam hatip okulları tasfiye edilmiştir. Katsayı uygulaması getirilerek meslek lisesi öğrencilerinin Türkiye'nin merkez üniversitelerinde iyi eğitimler alması engellenmiştir. Bunu yanı sıra dini hassasiyeti olan özellikle Anadolu sermayesine de çeşitli baskılar uygulanmıştır. Anadolu sermayesi kendi başına küresel piyasalarla bağlantı kurmaya başlayıp yerli ve milli üretim yaparken askeri müdahaleyle üstlerine gidilmiştir. Nihayetinde sadece askeri bir darbe değil, toplumun baştan sona dizayn edildiği, milletin genetik kodlarıyla oynandığı ağır bir dönem yaşanmıştır.


Dönemin üst düzey paşalarından bir tanesi "28 Şubat bin yıl sürecek" demiştir. Şüphesiz bin yıl sürmedi ancak ülkemize telafisi zor olan ağır zararlar vermiştir. Millet olarak yaşadığımız ağır faturaları unutmamamız gerekmektedir. 28 Şubat darbesi özelinde yaşanan tüm darbe girişimlerini lanetliyor, halkın iradesinin hiçe sayıldığı her türlü darbenin karşısında olduğumuzu belirtiyoruz.


Dr. İsrafil KURALAY
UTESAV Mütevelli Heyeti Başkanı
 

Diğer Haberler

RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN


“RAMAZAN VE İNFAK” BAŞLIKLI PROGRAM PROF. DR. ALİ ERBAŞ’IN KATILIMLARIYLA DÜZENLENDİ


CUMA HUTBESİ: GÜN, MİLLETÇE KENETLENME GÜNÜDÜR


HASRETLE BEKLEDİĞİMİZ ÜÇ AYLAR


UTESAV BAŞKANI DR. İSRAFİL KURALAY TÜRKİYE ULUSAL MARKA FORUMU’NDA KONUŞMACI OLARAK YER ALDI


Cuma Hutbesi: Merhamet Toplumu


Nesilden Nesile İlim ve İrfan Işığını Taşıyan Tüm Öğretmenlerimize Saygıyla


Cuma Hutbesi: İMAN VE İSTİKAMET


Cuma Hutbesi: Ahiret Günü ve Hesap Verme Bilinci


Cuma Hutbesi:HAYAT REHBERİMİZ KUR’AN


CUMA HUITBESİ: Aile Olmak: İlahi Lütuf


Cuma Hutbesi: KOMŞULUK HUKUKU


MEVLİD KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN


Cuma Hutbesi: ÂLEMLERE RAHMET HZ. MUHAMMED (S.A.S)


HASRET BİTTİ! KAVUŞMAYA AZ KALDI!


BU VATAN GEÇİLMEZ!


Kurban Bayramınız Mübarek Olsun


Cuma Hutbesi: Takvaya Ulaşma Arzusu


Cuma Hutbesi: Haydi Koş Gel, Camiler Seninle Güzel


Cuma Hutbesi: Bir Yuva Kuralım