Sonbahar, huzur ve bol oksijen

Yalova'nın Çınarcık ilçesine bağlı Teşvikiye beldesinde 95 hektarlık alana sahip Kent Ormanı sonbaharın güzelliklerini görmek isteyen ziyaretçiler ile fotoğraf ve doğa tutkunlarına kartpostallık manzara sunuyor.

Sonbahar, huzur ve bol oksijen

Güney Marmara'nın önemli turizm merkezlerinden Yalova'nın Çınarcık ilçesine bağlı Teşvikiye beldesindeki Kent Ormanı, sonbaharın tüm güzelliklerini yerli ve yabancı turistler ile fotoğraf ve doğa tutkunlarının gözleri önüne seriyor.

Sonbaharın sonuna gelindiği günlerde Kent Ormanı, turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Kent merkezine 29 kilometre uzaklıktaki orman, günübirlik ziyaretçilerin yanı sıra kamp alanlarını dolduran doğa yürüyüşü gruplarının da uğrak yeri oluyor.

Teşvikiye beldesinde 2005 yılında 95 hektar alanda kurulan Kent Ormanı, sonbaharın güzelliklerini görmek isteyen yerli ve yabancı ziyaretçiler ile fotoğraf ve doğa tutkunlarının adeta akınına uğruyor.

Kent ormanında çok sayıda şelale, 2 kilometrelik yürüyüş patikası, çocuk oyun ve spor alanları, piknik yerleri, asma köprü ve seyir terasları bulunuyor.

Ziyaretçiler, ıhlamur, kestane, meşe, gürgen, kayın ve çam ağaçlarının oluşturduğu ormanın yanı sıra Büyük ve Küçük Dipsiz Göl ile Delmece Yaylası'nı gezerek, eşsiz güzelliklere tanık olabiliyor. Erikli Şelalesi ise gelin ve damatların fotoğraf çekimi için açık hava stüdyosu olarak hizmet veriyor.

Huzur ve bol oksijen var

Kent Ormanındaki bir restoranın 9 yıldır işletmeciliğini yapan Saime Damar, yerli ve yabancı turistlerin özellikle hafta sonu yoğunluğa neden olduğunu söyledi.

Yaptıkları köy yemekleri ve ekmeğine ilgilinin olduğunu kaydeden Damar, "Gelen çok beğeniyor. Çok güzel burası. Ormanımız, şelalemiz var. Huzur ve bol oksijen var. Piknik yapmaya gelebilirler. Ailece herkesi bekleriz." dedi.

Hafta sonu tatilini geçirmek için İstanbul'dan gelen Onur ve Nurdan Oktay çifti ise Kent Ormanı'nı ilk kez gördüklerini ifade etti.

Eşinin doğum günü nedeniyle burayı tercih ettiklerini dile getiren Onur Oktay, "Değişiklik yapalım dedik. Şelalesi, doğal güzellikleri harika. Sonbahar burada renkleriyle beraber çok güzel yaşanıyor." diye konuştu.

Nurdan Oktay da Kent Ormanı'nı herkesin görmesi gerektiğini belirterek, "Resmen kayıp kent gibi çok güzel. Burası şahane." ifadesini kullandı.

Kaynak:AA

Diğer Haberler

Dikkuyruklar Burdur Gölü'ne döndü


Doğu'nun mendereslerinde görsel şölen


Doğu Anadolu'da kış 'çilesi ve güzelliğiyle' yaşanıyor


Sigara ve alkolün olmadığı tek şehir


Erciyes Kayak Merkezi, Birleşmiş Milletler'e döndü


Tarihin en görkemli tanığı: Alaeddin Keykubad Köprüsü


Hırvatistan'da İslam kültür merkezi inşa ediliyor


Batman’ın yıldızı parlıyor


Ulubey Kanyonu beyaz örtüyle kaplandı


Uludağ'ın karlı eteklerinde atla gezinti turizmi


Çeltik tarlalarının 'allı turnaları'


Bitlis'te beyaz güzellik


Van gölünde balık keyfi


Giresun Adası antik çağdan beri yerleşim yeri


Diyarbakır ve Mardin tarih kokan iki şehir


Bosna Hersek'in Gazi Hüsrev Bey Medresesi hala aktif


Göçmen kuşların kış durağı Kızılırmak Deltası


Denizli antik çağlardan bu yana şifa merkezi


Kayak ve termal turizm durağı: Erzurum


Seyfe Gölü Kuş Cenneti buz tuttu