Türk Kızılayın giyecek yardımları çocukları ısıtacak

Türk Kızılayca Kocaeli ve Ağrı'da toplanan kışlık giyecek ve kırtasiye malzemesi, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki köy okullarında eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı.

Türk Kızılayın giyecek yardımları çocukları ısıtacak

Türk Kızılayınca Kocaeli ve Ağrı'da toplanıp Doğubayazıt ilçesindeki köy okullarında eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılan kışlık giyecek ve kırtasiye malzemesi, çocukların yüzünü güldürdü.

Türk Kızılayın Kocaeli'deki Çayırova ile Ağrı'daki Doğubayazıt şubeleri, Doğubayazıt ilçesindeki köy okullarında eğitim gören ihtiyaç sahibi ilkokul ve anaokulu öğrencileri için yardım kampanyası başlattı.

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinin yanı sıra Doğubayazıt'tan hayırseverlerin de desteğiyle toplanan kışlık giysi, bot, oyuncak ve kırtasiye malzemeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen ilçedeki Kazan ve Pullutarla köylerindeki okullarda eğitim gören 50 öğrenciye ulaştırıldı.

Bu okullardaki yardım dağıtımına katılan Türk Kızılay Çayırova Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Emine Kavakçı, Doğubayazıt Şubesi Başkanı Kemal Şahin, Doğubayazıt İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yardımcı ve Milli Eğitim Şube Müdürü Servet Şahin, öğrencilerin mutluluğuna ortak oldu.

"Yardım dağıtılan öğrenci sayısını 350'ye çıkarmayı hedefliyoruz"

Kemal Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yardımlarla köy okulu öğrencilerinin eğitim şartlarını iyileştirdiklerini söyledi.

Kışlık giysi ve bot yardımıyla ihtiyaç sahibi öğrencilerin kış mevsimini sıcak geçireceklerini anlatan Şahin, şunları kaydetti:

"Ülkemizin doğu bölgelerinde iklim şartları oldukça sert geçiyor. Dolayısıyla bu bölgelerde, özellikle köylerde yaşayan öğrencilerimiz çok zor şartlarda eğitim görüyor. Çocuklarımız, Çayırova şubemizle ortaklaşa yürüttüğümüz kampanya ile toplanan kışlık giyecek ve montlar sayesinde inşallah bu kışı daha sıcak geçirecek ve kırtasiye malzemeleriyle de derslerine çok daha iyi çalışacak. Okul hayatına yeni başlayan miniklerimiz de tıpkı batıdaki akranları gibi kendilerine hediye ettiğimiz oyuncaklarla çocukluk çağının keyfini çıkaracak. Amacımız, bilinçli ve yardımsever bir nesil yetiştirmek. İnşallah onlar da bu yardımları unutmayacak ve büyüdüklerinde aynı şekilde küçüklerine el uzatacak. Biz Doğubayazıt Şubesi olarak yardım dağıtılan öğrenci sayısını 350'ye çıkarmayı hedefliyoruz." 

Diğer Haberler

Dünya Yaşlılık Derneğinden Kenya'ya su kuyusu


Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Bir arada yaşama tecrübesinin sembolü Kudüs yeniden barış şehri olmalı


Simitçi Erkan Suriyeli yetimlere kışlık ayakkabı ve mont ulaştırdı


Üniversiteliler ihtiyaç sahipleri için de sebze yetiştiriyor


Bahçesinde yetiştirdiği ürünlerle Afrikalıları suya kavuşturdu


Yetim dostu cami evsizleri de bağrına bastı


Hayırseverlerden alıp köy çocuklarına dağıtıyor


Belediye başkanı eşekle kitap dağıttı


Babasının 'gören gözü' annesinin 'eli ayağı' oldu


'Askıda Pasta' yetim çocukları sevindiriyor


Yazdıkları öyküler Afrika'ya 'can suyu' oldu


Çalışkan muhtar yaptığı yardımlarla gönüllere dokunuyor


Cuma hutbesi: Gün birlik ve dayanışma günüdür


TİKA, savaş mağduru çocuklar için futbol sahası yeniledi


Esanslarını güzel söz ve şiirlerle satıyor


Muayene ücretleriyle öğrenci okutuyor


Öğrencisine hastane odasında ders veriyor


Sosyal medyayla gelen iyilik


Turşu bidonları yoksul öğrenciler için doluyor


Engelli çocuğuna bakan 82 yaşındaki tevekkül timsali Emin amca: O bize Allah'ın hediyesi